Man nav žēl (dziesma par Ērikonkuli)

23.04.2018

Raimonds Pauls/Guntars Račs


23.aprīlī tiek publicēts Normunda Rutuļa jaunā albuma pirmais radio singls “Man nav žēl (dziesma par Ērikonkuli) ”, kuras melodijas autors ir Raimonds Pauls, bet vārdus sarakstījis Guntars Račs.
Viņu sadarbība turpinās ar jaunu dziesmu, kas ir pirmais vēstnesis jaunam 12 Raimonda Paula dziesmu albumam, kuras iedziedājis Normunds Rutulis. Stilistiski var vilkt paralēles ar pirms 15 gadiem izdoto superprojektu “Lecam pa vecam”, kas joprojām ir pieprasīts lustīgas latviešu mūzikas cienītāju vidū.
Normunds Rutulis: “ Esmu gandarīts un laimīgs, ka mūsu sadarbība ar Maestro turpinās jau vairāk kā 20 gadu. Cik laba sajūta, ka Lielmeistars uzticas un uz tevi paļaujas! Pagājušā gada sākumā Maestro man iedeva dziesmu un noteica: “ Tā kā Tu ar to elektroniku daries, ņem vienu dziesmu tautai!” Tas bija sākums. Vēlāk saņēmu arī pārējās 11 dziesmas, kas nu veido veselu albumu. Katra no tām manī ir ieskrāpējusies uz palikšanu. Liels prieks, ka Lotars un Jānis uzķēra īsto pavedienu un materiāls ir tieši tāds, kādu to biju iecerējis. Klausītājiem vien atliek to novērtēt.”
Raimonds Pauls: “Man šķiet, ka ir atkal izdevies kaut kas “Lecam pa vecam” vai “Cāļus skaita rudenī” manierē. Tāda viegli izklaidējoša deju mūzika. Tieši šādas dziesmas bieži vien ir tās, kuras klausītāji koncertos visvairāk gaida.”
Guntars Račs: “Es priecājos, ka šī dziesma nonāca pie Normunda, jo mūsu kontā jau ir vairāki veiksmīgi kopdarbi šajā žanrā. Vienmēr esmu apbrīnojis Normunda spēju iejusties dažādos žanros un katrā no tiem ielikt savu sirdi un dvēseli, izpildot dziesmas ar pilnu atdevi. Un viss, ko tu dari no sirds, vienmēr nes arī veiksmi. Lai veicas šai dziesmai un kas zina, varbūt paņemsim šo dziesmu arī “Saldo seju” koncertu repertuārā uz koncertiem, kuros piedalās Normunds."
Lotars Lodziņš un Jānis Kalve: “Galvenās aranžējumu idejas nāca ātri un viegli un darba procesā, aktīvi iesaistoties pašam Normundam, viss ātri nostājās vietās un atlika tikai balss ieraksts un miksa process, kas jau aizņem daudz vairāk laika. Albumā būs daudz novatorisma un tas diezgan krasi atšķirsies gan no Paula, gan Rutuļa daiļrades. Man nav žēl (dziesma par Ērikonkuli) ir pirmais singls, bet Normundam azotē ir vēl daudz ļoti spēcīgu kāršu, tāpēc sekojiet aktualitātēm un gaidiet arī nākamos singlus, kas sekos! Esam gandarīti par tādu iespēju kopā pastrādāt un arī Maestro sev raksturīgajā ironiskajā attieksmē esot norūcis, ka sanācis tīri labi! “

Jaunā albuma tapšanā roku pielikuši arī dzejnieks Jānis Peters, producenti Lotars Lodziņš un Jānis Kalve, taustiņinstrumentālists Kārlis Indrišonoks, dziedātājas Rūta Dūduma un Anmary, kā arī repa meistars Mixmaster AG.
Ir tapis vēl viens lustīgs latviešu dziesmu projekts mūsdienīgos aranžējumos, kas paredzēts īstām latviešu ballītēm visā pasaulē.
Albums klajā nāks 2019.gada pavasarī, kam sekos koncerttūre tā paša gada septembra un oktobra mēnesī.